Прикажани се 1–16 од 24 продукти

 • Brasil Samambaia

  Тежина: 200 грама Ознака: Кафена Земја: Бразил Процес: Natural Вариетет на кафе: Yellow Burbon Вкус: Какао Ликер, Лешници, Шеќер од Трска Остава вкус: Сладок Тело: Полно Тело Тип Кафе: 100% Арабика Потекло: Еден Производител Надморска висина: 1100метри Најдобар процес: Ѓезве, Еспресо, Филтер Регион: Јужна Америка Печење: Средно Фарма: Сул де Минас ...
  700.00 ден Нарачај
 • Brazil by Dabov

  Тежина: 200 грама Ознака: Кафена Земја: Бразил Процес: Природен Вариетет на кафе: Yellow Bourbon Вкус: Какао Ликер, Лешници, Шекерна трска Остава вкус: Сладок Тело: Средно Тело Тип Кафе: 100% Арабика Потекло: Еден Производител Надморска висина: 1100 метри Најдобар процес:  Еспресо, , V – 60, Џезве Регион: Јужна Америка Печење: Средно Тело Фарма: ...
  750.00 ден Нарачај
 • Brazil Cambraia

  Тежина: 200 грама Ознака: Црна Земја: Бразил Процес: Природен Вариетет на кафе: Yellow Bourbon Вкус: Црно Чоколадо, Урми, Портокал Остава вкус: Сладок Тело: Средно Тело Тип Кафе: 100% Арабика Потекло: Еден Производител Надморска висина: 1100 метри Најдобар процес:  Еспресо, , V – 60, Џезве Регион: Јужна Америка Печење: Средно Тело Фарма: Sul de ...
  1,000.00 ден Нарачај
 • Columbia Giraldo Exotic

  Тежина: 200 Грама Ознака: Кафена Земја: Колумбија Процес: Водено Ферментирање Вариетет на кафе: Castillo, Catura Вкус: Млечно Чоколадо, Лешник, Сува Кајсија Остава вкус: Сладок Тело: Полно Тип Кафе: 100% Арабика Потекло: Еден Производител Надморска висина: 1800-2115 метри Најдобар процес: Ѓезве, Еспресо, Филтер Регион: Централна Америка Печење: ...
  750.00 ден Нарачај
 • Costa Rica COE#11 2023

  Тежина: 200 грама Ознака: Златна Земја: Костарика Процес: Природен Вариетет на кафе: Geisha Вкус: Мед, Кајсија и Јасмин Остава вкус: Сладок Тело: Полно Тип Кафе: 100% Арабика Потекло: Еден Производител Надморска висина: 1600 метри Најдобар процес: Ѓезве, Еспресо, Филтер Регион: Средна Америка Печење: Средно Фарма: San Cristobal Liano
  1,700.00 ден Нарачај
 • Ethiopia By Dabov

  Име на Производот: ETHIOPIA by Dabov Цена: 800 Ден Тежина: 200 гр. Ознака: Црвена Земја: Етиопија Процес: Природен Вариетет на кафе: Heirloom Вкус: Шумско Овошје, Портокал, Кафеав Шеќер Остава вкус: Сладок, Комплексен Тело: Средно тело Тип Кафе: 100% Арабика Потекло: Коперација на фармери Надморска висина: 2000 метри Најдобар процес: Еспресо ...
  800.00 ден Нарачај
 • Ethiopia Sidamo Morke

  Тежина: 200 грама Ознака: Црна Земја: Етиопија Процес: Природен Вариетет на кафе: 74158 Вкус: Какао, Тропски Овошја Остава вкус: Овошен Тело: Полно Тело Тип Кафе: 100% Арабика Потекло: Еден Производител Надморска висина:  2380 метри Најдобар процес:  Еспресо, Филтер Регион: Сидамо Печење: Светло Фарма: Leikun Zegeye
  1,400.00 ден Нарачај
 • Guatemala Bio Flor de Cafe

  Тежина: 200 Грама Ознака: Кафена Земја: Гватемала Процес: Перење Вариетет на кафе: Catimor, Catuai Вкус: Повеќе  Чоколади, Боров Мед Остава вкус: Сладок Тело: Средно Тип Кафе: 100% Арабика Потекло: Еден Производител Надморска висина: 1350-1980 метри Најдобар процес: Ѓезве, Еспресо, Филтер Регион: Централна Америка Печење: Средно Фарма: Flor de Cafe
  750.00 ден Нарачај
 • Honduras Caballero

  Тежина: 200gr Ознака: Црвена Земја: Хондурас Процес: Перење Вариетет на кафе: Catuai Вкус: Млечно Чоколадо, Портокал, Слива Остава вкус: Чоколаден Тело: Средно Тип Кафе: 100% Арабика Потекло: Еден Производител Надморска висина: 1100 метри Најдобар процес: Ѓезве, Chemex, Еспресо Регион: Централна Америка Печење: medium Фарма: Finca el ...
  750.00 ден Нарачај
 • Honduras Geisha 1

  Тежина: 200 грама Ознака: Црна Земја: Хондурас Процес: Перење Вариетет на кафе: Geisha Вкус: Јасмин, Праска, Ананас Остава вкус: Овошен Тело: Полно Тип Кафе: 100% Арабика Потекло: Еден Производител Надморска висина: 1550 метри Најдобар процес: Ѓезве, Еспресо, Филтер Регион: Chinacla Печење: Средно Фарма: Marysabel Caballero & Moises Herrera
  1,400.00 ден Нарачај
 • Inacio Soares F2

  Тежина: 250 грама Ознака: Кафена Земја: Барзил Процес: Anaerobic Honey Вариетет на кафе: Red and Yellow Catuai Вкус: Чоколадо,Пралини, Бели Цветови Остава вкус: Сладок Тело: Полно Тело Тип Кафе: 100% Арабика Потекло: Еден Производител Надморска висина:  1880 метри Најдобар процес:  Филтерски Процедури Регион: Mata de Minas Печење: Филтер Печење ...
  900.00 ден Нарачај
 • Kenya Kiruga

  Тежина: 200 грама Ознака: Црвена Земја: Кенија Процес: Перење Вариетет на кафе: SL 28, SL 34 Вкус: Кафеав шеќер, Ванила, Шумско Овошје Остава вкус: Овошен Тело: Полно Тело Тип Кафе: 100% Арабика Потекло: Еден Производител Надморска висина:  1700 метри Најдобар процес: Ѓезве, Еспресо, Филтер Регион: Африка Ниери- Отхаја Печење: Средно Тело Фарма: ...
  800.00 ден Нарачај
 • Kenya Ngugu Ini AB

  Тежина: 200 грама Ознака: Црвена Земја: Кенија Процес: Перење Вариетет на кафе: SL 28, SL 34 Вкус: Црвен Портокал, Карамела Остава вкус: Сладок Тело: Полно Тело Тип Кафе: 100% Арабика Потекло: Еден Производител Надморска висина:  1700 метри Најдобар процес: Еспресо, Филтер, V – 60 Регион: Африка Печење: Средно/Светло Фарма: Small Farm ...
  800.00 ден Нарачај
 • Kenya Thuti

  Тежина: 200 грама Ознака: Црвена Земја: Кенија Процес: Перење Вариетет на кафе: SL 28, SL 34 Вкус: Темно Чоколадо, Бадем, Грејпфрут и Карамела Остава вкус: Сладок Тело: Полно Тело Тип Кафе: 100% Арабика Потекло: Еден Производител Надморска висина:  1820 метри Најдобар процес: Ѓезве, Еспресо, V – 60 Регион: Африка Печење: Средно Тело Фарма: ...
  800.00 ден Нарачај
 • Manhattan Carlos Mendez

  Тежина: 250 грама Ознака: Црвена Земја: Ел Салвадор Процес: Анаеробик/Природен Вариетет на кафе: Pacamara Вкус: Папаја, Шипка и Портокал Остава вкус: Овошен Тело: Полно Тело Тип Кафе: 100% Арабика Потекло: Еден Производител Надморска висина:  1350 метри Најдобар процес:  Филтерски Процедури Регион: Ahuachapan Печење: Филтер Печење Фарма: El Tarro
  1,100.00 ден Нарачај
 • Manhattan Edelweiss AA

  Тежина: 250 грама Ознака: Црвена Земја: Танзанија Процес: Перење Вариетет на кафе: Ethiopian Landrace Вкус: Лимон, Ананас и Цреша Остава вкус: Овошен Тело: Богато Тело Тип Кафе: 100% Арабика Потекло: Еден Производител Надморска висина:  1800 метри Најдобар процес:  Филтерски Процедури Регион: Arusha Печење: Филтер Печење Фарма: Neel Vohora
  1,100.00 ден Нарачај