Honduras Caballero

800.00 ден

Тежина: 200gr
Ознака: Црвена
Земја: Хондурас
Процес: Перење
Вариетет на кафе: Catuai
Вкус: Млечно Чоколадо, Портокал, Слива
Остава вкус: Чоколаден
Тело: Средно
Тип Кафе: 100% Арабика
Потекло: Еден Производител
Надморска висина: 1100 метри
Најдобар процес: Ѓезве, Chemex, Еспресо
Регион: Централна Америка
Печење: medium
Фарма: Finca el Puente/Marysabel Caballero & Moises Herrera

Clear
SKU: N/A Category:

Опис

Главна причина за избор на ова кафе беше класичниот вкус со елегантна сладост. Овошните ноти на портокал и слива натопени во млечно чоколадо ќе ве натераат да посакате нова голтка, а потоа уште една…

 

Дополнителни информации

мелено-за

Moka Pot, Esspreso, Tурско кафе, Филтерски постапки, Зрно