Manhattan Edelweiss AA

1,100.00 ден

Тежина: 250 грама
Ознака: Црвена
Земја: Танзанија
Процес: Перење
Вариетет на кафе: Ethiopian Landrace
Вкус: Лимон, Ананас и Цреша
Остава вкус: Овошен
Тело: Богато Тело
Тип Кафе: 100% Арабика
Потекло: Еден Производител
Надморска висина:  1800 метри
Најдобар процес:  Филтерски Процедури
Регион: Arusha
Печење: Филтер Печење
Фарма: Neel Vohora

 

Clear
SKU: N/A Category:

Опис

Ова кафе е во подготовка 18 години, почнувајќи со само 5 семки од Сидамо. Оттогаш дрвјата експлодираа и сега ги има близу 10.000! Ова е доста разноврсно кафе кога станува збор за преработка. Тимот во Танзанија избра да прави четиридневно предферментирање, проследено со 56 часа по пулпирање на сува ферментација. Ова навистина ги истакнува уникатните профили присутни во сортите етиопски Landrace.

Дополнителни информации

Weight 200 g
Dimensions N/A
Мелено за:

Chemex, Esspresо, Moka, Moka Pot, Pot, V-60, АероПреса, Зрно, кафе, постапки, Турско, Турско кафе, Филтерски, Филтерски постапки, Француска Преса