Peru Los Coronados DAC ’22 – Filter

800.00 ден

Име на Производот: Peru Los Coronados DAC ’22
Тежина: 250 гр
Ознака: Црвена
Земја: Перу
Процес: Washed
Вариетет на кафе: Catuai, Yellow Caturra, Bourbon
Вкус: Конзервирана мандарина, манго, шеќерна трска, црвено јаболко, малина & гранадило
Остава вкус: Овошно
Тело: Средно
Тип Кафе: 100% Арабика
Потекло: Еден Производител
Надморска висина: 1,850m – 1,900m
Најдобар процес: В-60, Француска преса, Ладно Цедење
Регион: Jaén, San José del Alto
Печење: Светло
Фарма: La Loma, El Romerillo, Las Palmeras

Clear
SKU: N/A Category:

Опис

Волшебна шолја кафе којашто ќе ве обземе со рафинираната и свиленкаста сладост на мангото и шеќерната трска во комбинација со остриот вкус на конзервирана мандарина. Гурманското кафе Los Coronados ни го носи Култивар и е произведено од фамилијата Коронадос и соседните фарми од заедницата Сан Антонио во Перу.
Дозволете си вкусот да ве однесе до моќните и мистични планини, каде ве пленат сончевите зраци кои ѕиркаат низ плантажите со кафе. Само една голтка од ова волжебно кафе ќе ве однесе во чудесниот Перу со визии за една прекрасна земја.
Los Coronados блеска со слатки и сирупести карактеристики на манго и лимета, во комбинација со остриот вкус на конзервирана мандарина. Како што топлината полека спласнува, така се ослободуваат сложени вкусови, а ние сме почестени со ноти на црвено јаболко, сочна малина и гранадила. Понесете си ги очилата за сонце зашто ова зрно кафе навистина блеска.

Дополнителни информации

Weight N/A
Мелено за:

Esspresо, Moka Pot, Зрно, Турско кафе, Филтерски постапки