Nicaragua Gabriela Hueck

800.00 ден

Тежина: 200 Грама
Ознака: Црвена
Земја: Никарагва
Процес: Перење
Вариетет на кафе: Catura
Вкус: Млечно чоколадо, Кафеав шеќер и какао
Остава вкус: Чоколаден
Тело: Средно
Тип Кафе: 100% Арабика
Потекло: Еден производител
Надморска висина:  1150 метри
Најдобар процес: Ѓезве, Еспресо, Мока Пот
Регион: Централна Америка
Печење: Средно -светло
Фарма: La Virgen

Clear
SKU: N/A Category:

Дополнителни информации

Weight N/A
Мелено за:

Esspresо, Moka Pot, Зрно, Турско кафе, Филтерски постапки