Lugmapate Ecuador

700.00 ден

Тежина: 250 Грама
Ознака: Blue
Земја: Еквадор
Процес: Перење
Вариетет на кафе: Sidea, Typica, Pache
Вкус: Бело Грозје, Грејпфрут, Црвено Јаболко, Улонг чај
Остава вкус: Сладок
Тело: Полно тело
Тип Кафе: 100% Арабика
Потекло: Еден Производител
Надморска висина: 1600-1800 Метри
Најдобар процес: Еспресо, Филтер, В-60
Регион: Pallatanga, Parroquia
Печење: Medium
Фарма: Merino Family

Clear
SKU: N/A Category:

Опис

Оваа сензационално свежа шолја со својата сочна атмосфера и супер густо тело направи да се чувствуваме како да сме на прекрасна вечера некаде на Медитеранот. Замислете како гледате во очите на вашата личност и знаете дека ќе бидете заедно до крајот на животот. Дека оваа ноќ под небото преполно со ѕвезди е само почеток на вашиот заеднички живот исполнет со авантури. Така се чувствува Еквадорецот Лугмапата: како љубов, безбедност и надеж.

Се разбира, има и одличен вкус. Нотите во ова кафе можеби изгледаат како случајна мешавина на вкусови, но тие навистина добро функционираат заедно! Млечниот Улонг е тесно проследен со сочно бело грозје и ноти од грејпфрут, кои се љубопитно, но сепак воодушевувачки проследени со кремасти ноти на путер. Оваа чудно прекрасна чаша завршува силно со лесни ноти на краставица и крцкаво црвено јаболко.

Дополнителни информации

Weight N/A
Мелено за:

Esspresо, Moka Pot, Зрно, Турско кафе, Филтерски постапки