Kenya Kamonini AA

1,000.00 ден

Име на Производот: Kenya Kamonini AA
Тежина: 200 грама
Ознака: Црна
Земја: Кенија
Процес: Wet
Вариетет на кафе: SL 28, SL 34
Вкус: Крем / Џем од шумски плодови / Млечно Чоколадо
Остава вкус: Овошен
Тело: Средно тело
Тип Кафе: 100% Арабика
Потекло: Еден Производител
Надморска висина: 1824 Метри
Најдобар процес: Кемекс, Еспресо, В-60
Регион: Африка
Печење: Средно
Фарма: Othaya Farmers Co-operative Society

Clear
SKU: N/A Category:

Опис

„Зошто го избравме ова кафе?
Ова кафе е едно од омилените на Јордан Дабов, кој го избрал поради избалансираниот овошно-чоколаден вкус.
„Зрната кафе Кенија Камоини ќе ве шармираат со својот интензивен вкус и нежни ноти на шумски јагоди, капини и малини, завиткани во деликатно млечно чоколадо“, вели Јордан Дабов за кафето.
Има ли подобар начин да го започнете вашето утро отколку со вкусна шолја специјализирано кафе од Кенија“

Дополнителни информации

Weight N/A
Мелено за:

Esspresо, Moka Pot, Зрно, Турско кафе, Филтерски постапки