Kenya АА Kamwangi

800.00 ден

Тежина: 200 грама
Ознака: Кафена
Земја: Бразил
Процес: Pulped Natural
Вариетет на кафе: YELLOW CATUAI
Вкус: Темно чоколадо Портокал
Остава вкус: Сладок
Тело: Средно Тело
Тип Кафе: 100% Арабика
Потекло: Еден Производител
Надморска висина: 1100- 1200 метри
Најдобар процес: Кемекс, Еспресо, , V – 60
Регион: Јужна Америка
Печење: Средно Тело
Фарма: Fazenda Planalto. Farmer Sergio Mantovanini

Clear
SKU: N/A Category:

Опис

Одгледано во богата вулканска почва, блиску до главниот град Најроби, ова извонредно кафе доаѓа со полно тело и свежа лимонска киселост. Неговиот вкус ве освојува со база на црна рибизла, ноти од темно чоколадо и непогрешлив сладок мирис на ванила.

Дополнителни информации

Weight N/A
Мелено за:

Esspresо, Moka Pot, Зрно, Турско кафе, Филтерски постапки