Ethiopia wibeti

700.00 ден

Тежина: 250 Грама
Ознака: Розева
Земја: Етијопија
Процес: Natural
Вариетет на кафе: Heirloom
Вкус: Багрем, цимет
Остава вкус: Овошен
Тело: Средно тело
Тип Кафе: 100% Арабика
Потекло: Еден Производител
Надморска висина: 1800 – 1900метри
Најдобар процес: Еспресо, Мока, Француска Преса
Регион: Yirgacheffe
Печење Light roast
Фарма Samuel Gebreselassie

Clear
SKU: N/A Category:

Опис

Нека не ве залажува слаткиот и цветен прв впечаток на Вибети, ова кафе има пикантен став. Праската, црниот чај и кардамонот создаваат место за повеќе масни вкусови, како што се млечно чоколадо и путер. Wibeti доаѓа од регионот Yirgacheffe во Етиопија, кој е познат по постојаното испорачување на различни профили на вкус.

Дополнителни информации

Weight N/A
Мелено за:

Esspresо, Moka Pot, Зрно, Турско кафе, Филтерски постапки