El Diamante Danilo Salazar

1,000.00 ден

Тежина: 250 Грама
Ознака: Brown
Земја: Костарика
Процес: Природен
Вариетет на кафе: Caturra, Catoi, Villa Sarchi
Вкус: Шеќерна трска, цариградско грозде, манго, бело грозје, грутки од какао и слива
Остава вкус: Сладок
Тело: Средно тело
Тип Кафе: 100% Арабика
Потекло: Еден Производител
Надморска висина: 1750 Метри
Најдобар процес. Еспресо, В-60 Мока
Регион: West Valley, Narinjo
Печењ: Medium
Фарма: San Christobal Del Llana

Clear
SKU: N/A Category:

Опис

Мелите ноти од манго, во комбинација со слатка шеќерна трска и малку луто цариградско грозjе создаваат место за пософистицирани, меки вкусови, како што се бело грозје, грозје од какао и слива. Покрај тоа што е густо и полно со вкус, ова кафе има и нешто друго – тоа е толку лепливо што ќе ја обложи внатрешноста на устата некое време откако ќе го  испиете кафето. Долготраен вкус!

Дополнителни информации

Weight N/A
Мелено за:

Esspresо, Moka Pot, Зрно, Турско кафе, Филтерски постапки