Columbia La Serrania Decaf

700.00 ден

Тежина: 250 Грама
Ознака: Зелена
Земја: Колумбија
Процес: Ethyl Acetate Decaffeinated
Вариетет на кафе: Caturra, castillo, colombia
Вкус: Ванила, Карамел Лубеница
Остава вкус: Слатко
Тело: Полно тело
Тип Кафе: 100% Арабика
Потекло: Еден Производител
Надморска висина: 1500-1750 метри
Најдобар процес: Еспресо, Мока, Француска Преса
Регион: Pitalito, Huila
Печење: Medium
Фарма: La Serrania

Clear
SKU: N/A Category:

Опис

Првото кафе без кофеин што ги задоволува стандардите на Keen.
Откако слепо ја зедовме оваа вкусна пијалак, бевме шокирани кога дознавме дека Ла Серанија е без кофеин. Бидејќи овој природен EA без кофеин се обработува со нуспроизвод од локалната индустрија за шеќерна трска, ова кафе е супер слатко и убаво избалансирано.
Сите наши кафиња се печени по нарачка и се испорачуваат со цело зрно за да се обезбеди максимална свежина.

Дополнителни информации

Weight N/A
Мелено за:

Esspresо, Moka Pot, Зрно, Турско кафе, Филтерски постапки