Brazil Jaguara

900.00 ден

Тежина: 250 Грама
Ознака: Плава
Земја: Бразил
Процес: Natural
Вариетет на кафе: Yellow Catuaí
Вкус Карамел, Пралине, Портокал
Остава вкус: Слатко
Тело: Полно тело
Тип Кафе: 100% Арабика
Потекло: Еден Производител
Надморска висина: 960-1040 метри
Најдобар процес: Еспресо, Филтер, В-60
Регион: Campo das Vertentes
Печење: Medium
Фарма: Antônio Wander Garcia, André Luíz Garcia, Rubem Carlos Lima

Clear
SKU: N/A Category:

Опис

Го избравме ова кафе поради неговиот целосно посебен профил на вкус. Реткиот, свеж хит на лимон во Јагуара го прави ова прекрасно кафе целосно уникатно. Ќе најдете и путер, кремасто тело, сладост од карамела и ноти на длабоко чоколадо.
Ја посетивме оваа фарма Јагуара, оддалечена во Кампо дас Вертентес. Студеното време во регионот го забавува созревањето на кафето што му носи повеќе сладост и го подобрува неговиот севкупен квалитет, никогаш не сме вкусиле нешто слично од Бразил!

Дополнителни информации

Weight N/A
Мелено за:

Esspresо, Moka Pot, Зрно, Турско кафе, Филтерски постапки