Прикажани се сите 15 производи

 • Ethiopia By Dabov

  Име на Производот: ETHIOPIA by Dabov Цена: 800 Ден Тежина: 200 гр. Ознака: Црвена Земја: Етиопија Процес: Природен Вариетет на кафе: Heirloom Вкус: Шумско Овошје, Портокал, Кафеав Шеќер Остава вкус: Сладок, Комплексен Тело: Средно тело Тип Кафе: 100% Арабика Потекло: Коперација на фармери Надморска висина: 2000 метри Најдобар процес: Еспресо ...
  800.00 ден Нарачај
 • Honduras Caballero

  Тежина: 200gr Ознака: Црвена Земја: Хондурас Процес: Перење Вариетет на кафе: Catuai Вкус: Млечно Чоколадо, Портокал, Слива Остава вкус: Чоколаден Тело: Средно Тип Кафе: 100% Арабика Потекло: Еден Производител Надморска висина: 1100 метри Најдобар процес: Ѓезве, Chemex, Еспресо Регион: Централна Америка Печење: medium Фарма: Finca el ...
  750.00 ден Нарачај
 • Kenya Kiruga

  Тежина: 200 грама Ознака: Црвена Земја: Кенија Процес: Перење Вариетет на кафе: SL 28, SL 34 Вкус: Кафеав шеќер, Ванила, Шумско Овошје Остава вкус: Овошен Тело: Полно Тело Тип Кафе: 100% Арабика Потекло: Еден Производител Надморска висина:  1700 метри Најдобар процес: Ѓезве, Еспресо, Филтер Регион: Африка Ниери- Отхаја Печење: Средно Тело Фарма: ...
  800.00 ден Нарачај
 • Kenya Thuti

  Тежина: 200 грама Ознака: Црвена Земја: Кенија Процес: Перење Вариетет на кафе: SL 28, SL 34 Вкус: Темно Чоколадо, Бадем, Грејпфрут и Карамела Остава вкус: Сладок Тело: Полно Тело Тип Кафе: 100% Арабика Потекло: Еден Производител Надморска висина:  1820 метри Најдобар процес: Ѓезве, Еспресо, V – 60 Регион: Африка Печење: Средно Тело Фарма: ...
  800.00 ден Нарачај
 • Manhattan Carlos Mendez

  Тежина: 250 грама Ознака: Црвена Земја: Ел Салвадор Процес: Анаеробик/Природен Вариетет на кафе: Pacamara Вкус: Папаја, Шипка и Портокал Остава вкус: Овошен Тело: Полно Тело Тип Кафе: 100% Арабика Потекло: Еден Производител Надморска висина:  1350 метри Најдобар процес:  Филтерски Процедури Регион: Ahuachapan Печење: Филтер Печење Фарма: El Tarro
  1,100.00 ден Нарачај
 • Manhattan Edelweiss AA

  Тежина: 250 грама Ознака: Црвена Земја: Танзанија Процес: Перење Вариетет на кафе: Ethiopian Landrace Вкус: Лимон, Ананас и Цреша Остава вкус: Овошен Тело: Богато Тело Тип Кафе: 100% Арабика Потекло: Еден Производител Надморска висина:  1800 метри Најдобар процес:  Филтерски Процедури Регион: Arusha Печење: Филтер Печење Фарма: Neel Vohora
  1,100.00 ден Нарачај
 • Manhattan Luiz Paulo

  Тежина: 250 грама Ознака: Црвена Земја: Бразил Процес: Анаеробик/Природен Вариетет на кафе: Catuai Вкус: Какао, Шипка и Папаја Остава вкус: Сладок Тело: Полно Тело Тип Кафе: 100% Арабика Потекло: Еден Производител Надморска висина:  912 метри Најдобар процес:  Филтерски Процедури Регион: Mata De Minas Печење: Филтер Печење Фарма: Sitio Souza
  1,100.00 ден Нарачај
 • Manhattan Shoondhisa

  Тежина: 250 грама Ознака: Црвена Земја: Етијопија Процес: Природен Вариетет на кафе: Gibirinna 74110, Serto 74112 Вкус: Компот од Боровинки, Сок од Јагоди Остава вкус: Овошен Тело: Полно Тело Тип Кафе: 100% Арабика Потекло: Еден Производител Надморска висина:  2173 метри Најдобар процес:  Филтерски Процедури Регион: Guji Печење: Филтер Печење ...
  1,100.00 ден Нарачај
 • Manhattan Viani

  Тежина: 250 грама Ознака: Кафена Земја: Колумбија Процес: Перење Вариетет на кафе: Castillo, Tipica, Columbia Вкус: Какао, Грозје и Нектарина Остава вкус: Сладок Тело: Средно Тело Тип Кафе: 100% Арабика Потекло: Повеќе Производители Надморска висина:  1300-1800 метри Најдобар процес:  Филтерски Процедури Регион: Cundinamarca Печење: Филтер Печење ...
  900.00 ден Нарачај
 • Mexico Fatima Bio

  Тежина: 200 грама Ознака: Црвена Земја: Мексико Процес: Перење Вариетет на кафе: Типика Вкус: Цреша, Кафеав шеќер Остава вкус: Овошен Тело: Полно Тело Тип Кафе: 100% Арабика Потекло: Еден Производител Надморска висина:  1260 метри Најдобар процес: Еспресо, Филтер Регион: Vreracruz Печење: Средно кон Светло Фарма: Finca Fatima
  800.00 ден Нарачај
 • Panama La Gloria Estate

  Тежина: 200gr Ознака: Црвена Земја: Панама Процес: Перење Вариетет на Кафе:Catuai, Caturra Вкус: Карамела и Тропско Овошје Остава вкус: Овошен Тело: Полно Тип Кафе: 100% Арабика Потекло:Еден Производител Најдобар процес: Еспресо, Stove Top, V – 61 Регион: Централна Америка, Panama, Boquete Печење: Средно/Светло Фарма: La Gloria Estate
  850.00 ден Нарачај
 • Мока Пот 3 + Кафе

  Одбери го твоето омилено кафе со Мока Пот.
  Од: 1,900.00 ден Нарачај
 • Мока Пот 6 + Кафе

  Одбери го твоето омилено кафе со Мока Пот.
  Од: 2,000.00 ден Нарачај
 • Француска преса 300мл.+ Кафе

  Одбери го твоето омилено кафе со Француска преса.
  Од: 1,800.00 ден Нарачај
 • Француска преса 600мл.+ Кафе

  Одбери го твоето омилено кафе со Француска преса.
  Од: 1,900.00 ден Нарачај