Прикажани се сите 6 производи

 • El Diamante Danilo Salazar

  Тежина: 250 Грама Ознака: Brown Земја: Костарика Процес: Природен Вариетет на кафе: Caturra, Catoi, Villa Sarchi Вкус: Шеќерна трска, цариградско грозде, манго, бело грозје, грутки од какао и слива Остава вкус: Сладок Тело: Средно тело Тип Кафе: 100% Арабика Потекло: Еден Производител Надморска висина: 1750 Метри Најдобар процес. Еспресо, В-60 ...
  1,000.00 ден Нарачај
 • Esinder Rodriguez

  Тежина: 250 гр Ознака: Кафена Земја: Костарика Процес: Natural Anaerobic Вариетет на кафе: SL-28 Вкус: Зелено јаболко, Цимет, Папаја, Лимета, Грозје, Темно чоколадо Остава вкус: Овошен Тело: Средно тело Тип Кафе: 100% Арабика Потекло: Еден Производител Надморска висина: 1600 метри Најдобар процес: Еспресо, В-60, Мока Пот Регион: West Valley ...
  1,800.00 ден Нарачај
 • Nicaragua Gabriela Hueck

  Тежина: 200 Грама Ознака: Црвена Земја: Никарагва Процес: Перење Вариетет на кафе: Catura Вкус: Млечно чоколадо, Кафеав шеќер и какао Остава вкус: Чоколаден Тело: Средно Тип Кафе: 100% Арабика Потекло: Еден производител Надморска висина:  1150 метри Најдобар процес: Ѓезве, Еспресо, Мока Пот Регион: Централна Америка Печење: Средно -светло Фарма: ...
  800.00 ден Нарачај
 • Мока пот (3) + Кафе

  Одбери го твоето омилено кафе со Мока пот. Со овој мока пот можете да подготвите 6 шољички кафе.
  Од: 1,000.00 ден Нарачај
 • Мока пот (6) + Кафе

  Одбери го твоето омилено кафе со Мока пот. Со овој мока пот можете да подготвите 6 шољички кафе.
  Од: 1,300.00 ден Нарачај
 • Француска преса + Кафе

  Одбери го твоето омилено кафе со Француска преса.
  Од: 1,500.00 ден Нарачај